Aracıma çarpıp kaçtılar

Aracıma çarpıp kaçtılarBir gün biri aracınıza çarpmış ve size çarpan araç kaza yerinden kaçmış ve tespit edilememişse veya çarpan aracın sigortası yoksa, bütün hastane masraflarını cebinizden yapmışsanız, faturayı aşağıda adı gecen sigorta fonuna veriyorsunuz. Sigorta Fonu, size cebinizden ödediğiniz paranın tamamını ödüyor.

Kaza ölümlü ise varislere para ödeniyor. (cenaze v.s.masrafları)

Kaza geçiren sigortasız vatandaşların tedavisini, Garanti Sigorta Fonu Karşılıyor, ancak pek bilen yok.

BU PARA NASIL ALINACAK?

Kaza geçiren vatandaş, hastane masraflarını faturalı olarak Türkiye Sigorta Reasürans Şirketleri Birliği’ne iletecek.
Bunun için birliğe, 0 212 324 19 50 ve 0 212 324 19 50 no’lu telefondan veya http://www.tsrsb.org.tr/ adresinden ulaşılabilir.

Türkiye’nin her yerinden başvuru aynı şekilde yapılmaktadır. Bu fon, yaptırdığımız Trafik ve kasko sigortalarından kesilen %1-2 lik paylardan oluşturulumuştur. Fonun bu günkü maddiyatı 110 milyon TL seviyesindedir ve vatandaşlarımız tarafından bilinmemektedir.

Gerekli belgeler:

Dilekçe ekinde (banka hesap numaranızı da yazın)
1- Hastane faturası
2- İkametgah senedi
3- Nüfus cüzdan örneği
4- Trafik zaptı
5- Noterden imza beyanı

Belgeleri inceleyen birlik, vatandaşın verdiği banka hesap numarasına parayı yatırıyor. Çevredekilerle de bu bilgiyi paylaşırsanız, sizin ve sevdiklerinizin mağdur olmasını engellemiş olursunuz.

“Aracıma çarpıp kaçtılar” üzerine 2 yorum

  1. buna benzer birşey duymuştum. trafik kazalarında araç durmuyorsa peşinden gitmenin anlamı yok.alabiliyorsak plakasını alalım.alamıyorsak karakola başvuralım.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir