Baba Olmak.... | Cem'in Günlüğü
Yaşam

Baba Olmak….

Yazan: Cem

Baba OlmakBaba olmak o kadar güzel bir duygu ki.. Henüz baba olmadım. Ama Allah nasip ederse 3-4 hafta sonra baba olacağım. Şimdiden bu heyecan beni acayip sardı:)

Duygularımı anlatmak için doğru yer burası mı bilmiyorum. Ama madem içimdekileri dökmem lazım, madem burası benim kişisel bloğum. O halde en uygun yer burası olsa gerek:)

Kısmetse bir kızım olacak. İsim konusunu çok araştırdık. Her kafadan bir ses çıktı. Aile büyükleri bir şeyler dedi. Arkadaşlar bir şeyler dedi. Biz bir şeyler dedik. Ama bir türlü bir isim bulamadık. En sonunda, yıllardır hayalini kurduğum ismi koymaya karar verdik.

Evet. Kızımın ismini “ Ada “ koyacağım. Öyle ahım şahım bir anlamı yok. Sadece kulağa çok hoş geliyor. Sınavlarla dolu bir ülkede bulunduğumuzu ve soyismimin uzun olduğunu düşünürsek, kızıma kısa bir isim vermek en doğrusu olacak sanırım:)

İsminden ziyade bahtının güzel olması en güzeli tabiî ki. Allah’ım sağlıklı, sıhhatli, eli yüzü düzgün doğmasını nasip etsin.

Bugüne kadar insanların dış görünüşüyle ilgili eleştiriler yaptım. Gerçi hiçbir zaman yüzlerine karşı söylemedim. Çünkü insanları kırmaktan çok korkarım. Fakat gerek televizyonda, gerek sosyal hayatta karşılaştığım bazı insanların görünüşüyle ilgili olumsuz eleştiriler yaptım. Fakat bunu dalga geçmek, küçümsemek maksatlı yapmadım. Özellikle bu izdivaç programlarında, kimseyi beğenmeyen kişilere yaptım bu eleştiriyi. Çünkü gerçekten kızıyorum. O kadar güzel yada yakışıklı, maddi durumu iyi kişileri geri çeviriyorlar. Ne bekliyorlar peki ? Ha bunları okuyupta “ Sanane “ diyenler olacaktır. Fakat hangimiz bu gibi durumlar karşısında yorum yapmıyoruz ki?

“ Yaradılanı sev Yaradandan ötürü “ . Olması gerekende bu aslında. Fakat hangi işimizi doğru yapıyoruz ki bunu yapalım ? İnsan çoğu zaman böyle önemli ayrıntıları kaçırıyor hayatta. Fark ettiğimizde de iş işten geçmiş oluyor.
Artık eskisi gibi yorumlar yapmıyorum. İçimden yine kızıyorum. Ama çevremdekilere söylememek için kendimi tutuyorum. Neden biliyor musunuz? Çünkü bir çocuğum olacak. Korkuyorum, o kişiler için yaptığım eleştirilerden bende nasibimi alacağım diye. Aklıma geldikçe korkuyor ve Allah’a dua ediyorum.

Çok dindar biri değilim. Ama Elhamdilullah Müslümanım. Allah’a inanıyorum. O yüzden bu gibi düşünceler beni daha fazla strese sokuyor.

Çok uzatıp sizi sıkmak istemiyorum. Sizlere tavsiyem, kimseyi görünüşüyle yargılamayın. Düşünceleri, hareketleri hoşunuza gitmese bile, görünüşüyle bağdaştırmayın. Eleştirin. Ama düşüncelerini, fikirlerini, hareketlerini.

Son olarak sizlerle beni çok etkileyen bir videoyu paylaşmak istiyorum. Yayınlandığı zamanlar severek izlediğim, çok güldüğüm bir komedi dizisi. Yahşi Cazibe dizisinden bir kesit paylaşmak istiyorum. Umarım video telif hakkı ihlaline girmez. Çünkü sadece duygularımı net bir şekilde ifade etmek için paylaşıyorum. Sağlıcakla kalın..

Yazar hakkında

Cem

Günlük hayatta karşılaştıklarını kaleme almayı seven, araştırmacı ve az biraz bilgili biri.

Yorum yapın