Baba Olmak….

11.03.2013 tarihinde Yaşam kategorisine eklenmiş, 2.027 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Baba OlmakBaba olmak o kadar güzel bir duygu ki.. Henüz baba olmadım. Ama Allah nasip ederse 3-4 hafta sonra baba olacağım. Şimdiden bu heyecan beni acayip sardı:)

Duygularımı anlatmak için doğru yer burası mı bilmiyorum. Ama madem içimdekileri dökmem lazım, madem burası benim kişisel bloğum. O halde en uygun yer burası olsa gerek:)

Kısmetse bir kızım olacak. İsim konusunu çok araştırdık. Her kafadan bir ses çıktı. Aile büyükleri bir şeyler dedi. Arkadaşlar bir şeyler dedi. Biz bir şeyler dedik. Ama bir türlü bir isim bulamadık. En sonunda, yıllardır hayalini kurduğum ismi koymaya karar verdik.

Evet. Kızımın ismini “ Ada “ koyacağım. Öyle ahım şahım bir anlamı yok. Sadece kulağa çok hoş geliyor. Sınavlarla dolu bir ülkede bulunduğumuzu ve soyismimin uzun olduğunu düşünürsek, kızıma kısa bir isim vermek en doğrusu olacak sanırım:)

İsminden ziyade bahtının güzel olması en güzeli tabiî ki. Allah’ım sağlıklı, sıhhatli, eli yüzü düzgün doğmasını nasip etsin.

Bugüne kadar insanların dış görünüşüyle ilgili eleştiriler yaptım. Gerçi hiçbir zaman yüzlerine karşı söylemedim. Çünkü insanları kırmaktan çok korkarım. Fakat gerek televizyonda, gerek sosyal hayatta karşılaştığım bazı insanların görünüşüyle ilgili olumsuz eleştiriler yaptım. Fakat bunu dalga geçmek, küçümsemek maksatlı yapmadım. Özellikle bu izdivaç programlarında, kimseyi beğenmeyen kişilere yaptım bu eleştiriyi. Çünkü gerçekten kızıyorum. O kadar güzel yada yakışıklı, maddi durumu iyi kişileri geri çeviriyorlar. Ne bekliyorlar peki ? Ha bunları okuyupta “ Sanane “ diyenler olacaktır. Fakat hangimiz bu gibi durumlar karşısında yorum yapmıyoruz ki?

“ Yaradılanı sev Yaradandan ötürü “ . Olması gerekende bu aslında. Fakat hangi işimizi doğru yapıyoruz ki bunu yapalım ? İnsan çoğu zaman böyle önemli ayrıntıları kaçırıyor hayatta. Fark ettiğimizde de iş işten geçmiş oluyor.
Artık eskisi gibi yorumlar yapmıyorum. İçimden yine kızıyorum. Ama çevremdekilere söylememek için kendimi tutuyorum. Neden biliyor musunuz? Çünkü bir çocuğum olacak. Korkuyorum, o kişiler için yaptığım eleştirilerden bende nasibimi alacağım diye. Aklıma geldikçe korkuyor ve Allah’a dua ediyorum.

Çok dindar biri değilim. Ama Elhamdilullah Müslümanım. Allah’a inanıyorum. O yüzden bu gibi düşünceler beni daha fazla strese sokuyor.

Çok uzatıp sizi sıkmak istemiyorum. Sizlere tavsiyem, kimseyi görünüşüyle yargılamayın. Düşünceleri, hareketleri hoşunuza gitmese bile, görünüşüyle bağdaştırmayın. Eleştirin. Ama düşüncelerini, fikirlerini, hareketlerini.

Son olarak sizlerle beni çok etkileyen bir videoyu paylaşmak istiyorum. Yayınlandığı zamanlar severek izlediğim, çok güldüğüm bir komedi dizisi. Yahşi Cazibe dizisinden bir kesit paylaşmak istiyorum. Umarım video telif hakkı ihlaline girmez. Çünkü sadece duygularımı net bir şekilde ifade etmek için paylaşıyorum. Sağlıcakla kalın..

İlgili Terimler : , ,
Yazar Hakkında
Cem

Yazar : Cem

Yazar Hakkında : Günlük hayatta karşılaştıklarını kaleme almayı seven, araştırmacı ve az biraz bilgili biri.

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Bir Trafik Polisi ile röportaj
Bir Trafik Polisi ile röportajYaklaşık 10 yıldır trafik polisi olan bir arkadaşımız ile
Blogspot.com.tr adresini Blogspot.com 'a yönlendirme
Blogspot.com.tr adresini Blogspot.com ‘a yönlendirmeGoogle blog hizmetinde bir takım değişiklikler yaptı. Bunlardan en
Makale yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
Makale yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?Özellikle internet sitesi sahiplerinin en çok ihtiyaç duyduğu konuların
komik-resimler
Komik ResimlerBeğendiğim, hoşuma giden, güldüğüm resimleri sitemde paylaşmaya karar verdim.

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Bir Trafik Polisi ile röportaj
Bir Trafik Polisi ile röportajYaklaşık 10 yıldır trafik polisi olan bir arkadaşımız ile
Makale yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
Makale yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?Özellikle internet sitesi sahiplerinin en çok ihtiyaç duyduğu konuların
Acemi webmasterdan Seo tavsiyeleri
Acemi webmasterdan Seo tavsiyeleriSEO yani arama motoru optimizasyonu, oldukça kapsamlı bir konu
İlginç evlilik teklifleri
İlginç evlilik teklifleriBu yazımda, sizlere akla gelebilecek en ilginç ( Bana

Son Yapılan Yorumlar

Bir Trafik Polisi ile röportaj için Cem diyorki;

Nereye kayıt olmak istiyorsunuz ?

Bir Trafik Polisi ile röportaj için Emirhan diyorki;

Nasıl kayıt olabilirim

Bir Trafik Polisi ile röportaj için emel diyorki;

evet arkadaşlar bende geleceğin yunus polis adayıyım herkeze başarılar...