Bu Ülkede Kürt Sorunu Var mı ? | Cem'in Günlüğü
Eleştirilerim

Bu Ülkede Kürt Sorunu Var mı ?

Yazan: Cem

Bu Ülkede Kürt Sorunu Var mı ? İşte bu soru üzerine birkaç kelam etmek istedim.

Bildiğiniz gibi bloğuma 9 ay gibi bir süre ara vermiştim. Aranın ardından güncel konulardan yazmaya başladım. Hadi hayırlısı:)

Bu Ülkede Kürt Sorunu Var mı ? sorusuna, hiç tereddüt etmeden vereceğim cevap ” HAYIR ” ‘dır. Bu ülkede Kürt sorunu yoktur. Kürt sorunu olduğunu söyleyen siyasiler, ünlüler ve onların her söylediğine kayıtsız şartsız inanan vatandaşlarımız vardır.

Bu ülkede neden kürt sorunu yoktur biliyor musunuz ? Çünkü kürtlerin olamadığı hiçbir şey yoktur. Bu ülkede kürtler öğretmen, doktor, avukat, hakim, savcı, milletvekili, asker, polis, başbakan, cumhurbaşkanı oldular ve olmaya devam ediyorlar. Ama nedense kürtleri hep ezilen, mağdur olan vatandaş profilinde gösterip, ülkeyi karıştırmaya çalışan dış ve iç güçler hiç eksik olmuyor. Yıllarca ülkeye kan kusturan pkk bile kürtlerin hakkını savunuyormuş! Buna inanan insanların olması gerçekten çok üzücü.

Doğu ve Güneydoğu’ya yeterli hizmet gitmiyormuş. İkinci sınıf vatandaş muamelesi görüyorlarmış. Bakın, bu o kadar yanlış bir düşünce ki, zekası çalışan biri böyle olmadığını hemen anlar.

Pkk denilen terör örgütü ve onun sempatizanları, gelen hizmet araçlarını, inşaatlarını yakıp yıkıyorlar. Milyonlarca lira zararın yanında, aksayan işler.. Elektriği kaçak kullanan binlerce insan var. Hadi kaçak kullanıyorsun, peki niye ziyan ediyorsun ? Ahırların duvarlarına elektrik kabloları döşeyip ısıtanlar var. ” Devletin malı temiz yemeyen domuz ” felsefesinde olan bir sürü şerefsiz var bu ülkede. Devlet bir yere kadar yardım ediyor. Hatta bir yere kadar değil, baya bi yardım ediyor. Biz yıllarca kaçak kullanım bedeli altında fatura ödedik. Daha bir şey söylemeye gerek var mı ?

Peki şimdi bu ülkede kürt sorunu var diyen, kürt iş adamları, siyasiler ve ünlülere bir soralım : ” Sizler kürt vatandaşısınız değil mi ? Her fırsatta kürtlerin ezildiğini, mağdur edildiğini söylüyorsunuz. Peki neden zengin olduktan sonra Doğu ve Güneydoğu’ya uğramıyorsunuz ? Bu bölgelere iş istihdamı sağlasanız nasıl olurdu ? ” Ama dışarıdan konuşması kolay. At lafı ortaya, karıştır, nasılsa halk birbirine düşer değil mi ?

Peki kendisini ezilmiş ve mağdur gören kürt vatandaşlarına da sormak istiyorum : Sizin hiç suçunuz yok mu ? Batı’ya göç eden kürtlerin bir çoğu illegal işler yapmıyor mu ? Ya da sokaklarda terör estirmiyor mu ? Bir çoğunuz pkk’ya destek vermiyor mu ? Bana sakın korkudan bahsetmeyin. Korkup yardım edebilirsiniz. Ama onları ihbar etmemeniz için hiç bir neden yok!

Bu yazdıklarımdan kürt düşmanı olduğu izlenimi çıkmasın. Ben Türk’üm. Ama her şeyden önce insanım. İnsanların dili, dini, ırkı ne olursa olsun, bir arada huzur içinde yaşamalarını isterim her şeyden önce. Benim çok kürt arkadaşım var. Hiç biriyle sorunum yok. Neden mi ? Çünkü onlar da benim gibi düşünüyor. Oyuna gelmiyorlar, devletine, milletine baş kaldırmıyorlar. Yakıp, yıkmıyorlar. Onlarla aynı mesleği yapıyorum. Birbirimize canımızı, namusumuzu emanet ediyoruz. Tıpkı eskilerde olduğu gibi….

Hele ” Barış istiyoruz ” diyenlere öyle bir sinir oluyorum ki anlatamam. Ulan ne barışından bahsediyorsun ? Savaş mı var da barış olacak ? Pkk kimlik istediği zaman hemen çıkarıp verirler, ama polis yada asker istediğinde ” işim var kardeşim ” diyerek rest çekerler. Ah ulan ah..

Uzun lafın kısası, artık gözümüzü açma zamanı geldi de geçiyor. Kürdistan hayaliyle bu ülkeye baş kaldıran hainlerden olmayın. Bu ülke hepimize yeter. Bir olursak, birlik olursak önümüzde kimse duramaz. Ama siz birlik olmak yerine baş kaldırmayı seçerseniz, o baş o vücutta durmaz.

Yazar hakkında

Cem

Günlük hayatta karşılaştıklarını kaleme almayı seven, araştırmacı ve az biraz bilgili biri.

Yorum yapın