Cinema4D Teknolojisi | Cem'in Günlüğü
Genel

Cinema4D Teknolojisi

Yazan: Kemal

Cinema4D teknolojisi,  çok boyutlu modelleme yapmanıza yarayan bir teknolojidir. Hollywood dâhil pek çok yapım harikası filmlerde özel efektlerin daha az para harcanarak yapılmasına dayalı teknolojiler geliştirilmesine katkıda bulunur. Bu sayede özel etkileme için trilyonlarca para harcamaya gerek kalmadan birkaç ufak Mouse dokunuşu ile film bütçesi rahatlatılabilmektedir. Özellikle yoğun olarak animasyon filmlerinde kullanılan Cinema4D, izlenme rekorları kıran pek çok filmde başarının mimarıdır. Modelleme üzerine tamamen profesyonel kitlelere hitap eden Cinema4D öğrenmek ile internet üzerinden oldukça büyük paralar kazanabilirsiniz.

 

3DsMax, Maya ya da After Effects gibi programlara alternatif olarak kullanılan Cinema4D, modelleme yapan kişilerce çok daha hızlı bir şekilde benimsenerek film endüstrisine damgasına vurmuştur. Bu sayede büyük bütçelerle gerçek tehlikeli çekimler yerine, Cinema4D başında daha başarılı efektler uygulanmaya başlandı.  Oldukça basit ve anlaşılabilir bir ara yüze sahip olması ile de Cinema4D çoğu insanın başlayabileceği bir program haline geldi.

 

Render süreçlerini kısaltmaya yarayacak olan Network’e render sürecini yayma mantığına dayalı fonksiyonu da bu programı kısa süre içerisinde kabul edilebilir kılan en büyük etkenlerden biri. Bu sayede Cinema4D film endüstrisinin vazgeçilmezlerinden biri haline gelmeye başlıyor.

Yazar hakkında

Kemal

Yorum yapın