Gençlik Nereye Gidiyor ?

03.02.2016 tarihinde Eleştirilerim kategorisine eklenmiş, 957 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Gençlik Nereye Gidiyor ? Evet gerçekten gençliğimiz inanılmaz bir değişim gösteriyor. Fakat ne yazık ki negatif yönde bu değişim.

Benim gibi, çocukluğunu 90’lı yıllarda yaşamış olanlar, günümüz gençliğini gördüğünde hayretle izliyor. Biz böyle değildik arkadaş! Ne oldu bize ?

Aşağıya birkaç video eklemiştim. Ama etik olarak doğru bulmadığım için kaldırdım. Youtube sitesine ” Kız kavgaları ” yazıp aratabilir ve bu üzücü görüntüleri görebilirsiniz. Özellikle kız çocuğu olanlar mutlaka izlesinler. Videolardan bazılarını izlediğinizi düşünerek yazıma devam ediyorum.

Bakın videodaki çocuklar 12-16 yaş arasız kız çocukları. Kavga nedenleri neredeyse aynı : ” Facebook’ta sevgilimin yada hoşlandığım çocuğun fotoğrafının altına yorum yazmışsın

Ağza alınmayacak küfürler… Ben bu yaşta erkek olmama rağmen bu küfürleri kullanamıyorum. Ama bu çocuklar çok rahat bir şekilde kullanıyor ve daha da kötüsü, sanki düşmanına vurur gibi, sanki düşmanıyla kavga eder gibi saldırıyorlar.

Eskiden Kemal Sunal filmlerinde sansür olmazdı. ” Eşşoğlueşek, ipne, puşt” gibi küfürler yayınlanırdı. Biz de bu küfürleri duyardık. Ama ailemizden aldığımız terbiye gereği bunları kullanmazdık. Şimdi RTÜK bu küfürlere sansür uyguluyor. Ama çok daha kötüleri ağızlarda sakız olmuş durumda.

Ben demiyorum ki sosyal medyaya sansür uygulansın. Sansürün her çeşidine karşıyım. Ama ailelere büyük iş düşüyor. Çocuğunuza Matematik, Fen Bilimleri’nden önce, ahlaklı biri olmayı öğretin.

Kız çocuklarınıza makyaj yapmak, güzel giyinmek gibi konular yerine edepli olmayı, saygılı olmayı, ahlaklı olmayı öğretin. Çocuklarınıza yetişkin bir birey gibi davranmayın. Bırakın çocukluklarını yaşasınlar.

Bu söylediklerimi bir Din konusu olarak görmeyin. İster Müslüman olun, ister ateist olun, ister musevi, ister hristiyan.. Ahlak konusu bambaşka bir şey.

12 yaşındaki bir kız çocuğu, arkadaşlarıyla oyun oynamalı, evcilik oynamalı, yakartop oynamalı.. Bu yaştaki bir kız çocuğu erkek arkadaş edinmemeli.

Videoları izlediğinizde siz de kendinizi kötü hissedeceksiniz eminim. Videodakilerden biri belki sizin çocuğunuz. Belki bu olanlardan hiç haberiniz yok. Kendinizi kötü hissettiniz değil mi ? ” Ben ne yaptım ” dediğinizi duyar gibiyim. Ama hiçbir şey için geç değil. Çocuğunuzu karşınıza alıp konuşun. Ama ona yetişkin biriymiş gibi davranmayın. Çocuğunuz olduğunu ve çocukluğunu hissettirin. Onu rencide etmeden doğruları anlatın. İnşallah bir nesili kurtarmış oluruz.

İlgili Terimler :
Yazar Hakkında
Cem

Yazar : Cem

Yazar Hakkında : Günlük hayatta karşılaştıklarını kaleme almayı seven, araştırmacı ve az biraz bilgili biri.

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Bir Trafik Polisi ile röportaj
Bir Trafik Polisi ile röportajYaklaşık 10 yıldır trafik polisi olan bir arkadaşımız ile
Blogspot.com.tr adresini Blogspot.com 'a yönlendirme
Blogspot.com.tr adresini Blogspot.com ‘a yönlendirmeGoogle blog hizmetinde bir takım değişiklikler yaptı. Bunlardan en
Makale yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
Makale yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?Özellikle internet sitesi sahiplerinin en çok ihtiyaç duyduğu konuların
komik-resimler
Komik ResimlerBeğendiğim, hoşuma giden, güldüğüm resimleri sitemde paylaşmaya karar verdim.

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Bir Trafik Polisi ile röportaj
Bir Trafik Polisi ile röportajYaklaşık 10 yıldır trafik polisi olan bir arkadaşımız ile
Makale yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
Makale yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?Özellikle internet sitesi sahiplerinin en çok ihtiyaç duyduğu konuların
Acemi webmasterdan Seo tavsiyeleri
Acemi webmasterdan Seo tavsiyeleriSEO yani arama motoru optimizasyonu, oldukça kapsamlı bir konu
İlginç evlilik teklifleri
İlginç evlilik teklifleriBu yazımda, sizlere akla gelebilecek en ilginç ( Bana

Son Yapılan Yorumlar

Bir Trafik Polisi ile röportaj için Cem diyorki;

Nereye kayıt olmak istiyorsunuz ?

Bir Trafik Polisi ile röportaj için Emirhan diyorki;

Nasıl kayıt olabilirim

Bir Trafik Polisi ile röportaj için emel diyorki;

evet arkadaşlar bende geleceğin yunus polis adayıyım herkeze başarılar...