Google Adsense Nedir ve Nasıl Ödeme Alınır? | Cem'in Günlüğü
İnternet

Google Adsense Nedir ve Nasıl Ödeme Alınır?

Yazan: Kemal

Google adsense, web site yada ücretsiz blog sahiplerinin, siteleri üzerinden google reklamlarını yayınlaması ve bu reklamlardan para kazanması demektir kısaca.

Büyük yada küçük firma yada web site sahipleri, reklamlarını yapmak için google ile bir anlaşma yaparlar. Reklamlarının çeşitli web sitelerinde yada google arama sonuçlarında görünmesi için belirli bir bedel öderler ( Google Adwords ). Google, bu aldığı ücreti, bizim gibi web sitesi olan kişiler yada firmalarla paylaşır. Tabi her reklam türüne ödenen ücret farklıdır. Örneğin : Bir turizm şirketinin reklamı için tıklama başına 1$ verirken, sıradan bir web sitesi için 0.01$ verebilir. Bunda sitenizin içeriği, doğru reklam seçimi, ilgili firmanın tıklama başına ödediği ücret vs.. durumlar etkilidir.

Google Adsense kullanımı çok kolay olmakla birlikte, dikkat edilmesi gereken bazı ayrıntılar bulunmaktadır. Bunları bir sonraki yazım da kaleme alacağım. İnternetten para kazanmak isteyen kullanıcılar için google adsense, oldukça güzel bir tercih olmaktadır.

Yazar hakkında

Kemal

Yorum yapın