Google pagerank güncellemesi ne zaman olacak

11.06.2013 tarihinde Tavsiyelerim kategorisine eklenmiş, 1.779 Kişi Okumuş ve 1 Yorum Yapılmış.

Google pagerank güncellemesi ne zaman olacak ? Mayıs ayında neden pr güncellemesi yapılmadı ?

 

Google pagerank güncellemesi ne zaman olacak Google penguen güncellemesi, mayıs ayının ortalarında yapıldı. Bu süre zarfında yaşanan dalgalanmalar, pagerank güncellemesinin işareti olarak görülüyordu. Fakat Matt Cuts, güncellemeden birkaç hafta önce, penguen 2.0 güncellemesi yapacaklarını ve bu güncellemenin, spam siteleri temizlemek için yapılacağını söylemişti. Her ne kadar bu güncellemeden olumsuz etkilenen spam siteler olsa da, hala birçok spam ve çöp site, arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmaktadır. Bu da bizlere, yapılan algoritma değişikliğinin henüz istenilen düzeyde olmadığını gösteriyor.

 

Yine bazı webmasterlar, bu güncellemenin, ücretli o olarak seo hizmeti veren kişilerin önüne geçmek için yapıldığını söylüyorlar. Anlaşılan o ki Google, doğal olarak algoritmalarına müdahale edilmesini engellemeye çalışıyor. Aslında çokta mantıklı. Fakat bunu yaparken sap ile samanı ayırması gerekiyor.

Pagerank güncellemesi neden gecikti ?

Biraz önce Google’ın, ücretli olarak seo hizmeti veren kişileri engellemeye yönelik çalışmalar yaptığını söylemiştik. Bu seo uzmanlarının en çok yaptığı işlerin başında, pagerank değeri yüksek sitelerden link yada makale satın almaları geliyor. Hatta bazıları daha illegal yollara başvurabiliyor. Hacklink gibi. İşte bu sebeple Google, pagerank güncellemesi üzerinde de çalışıyor olabilir. Yani bu kadar kolay manipüle edilebilen bir algoritma değişikliğinin önüne geçmeye çalışıyor olabilir. Her ne kadar pagerank güncellemelerinin zamanları değişken olsa da, Mayıs ayında olmaması, bana göre bu ihtimali kuvvetlendiriyor.

Peki şimdi ne olacak ?

Kimi webmasterlar, pagerank güncellemesinin olmayacağını, kimileri ise uzun bir süre gerektiğini düşünüyorlar. Tabii bu konuda kimse kesin bir fikir ortaya koyamıyor. Bizlerde sadece varsayımlar üzerine fikir yürütebiliyoruz. Fakat şahsi görüşüm, önümüzdeki pagerank güncellemesinin çok farklı olacağı yönünde.

Peki nedir bu farklılıklar ?

Yine kişisel görüşüm, artık pr’si yüksek sitelerden link yada tanıtım yazısı almanın eskisi kadar önemli olmayacağı yönünde. Artık herkesin dilinde olan “ Özgün içerik “ ve “ Güncellik “ gibi kavramların, her zamankinden daha fazla önem kazanacağını düşünüyorum.

Bunun yanında tanıtım yazılarının niteliği de önemli. Bir önceki pagerank güncellemesinde dikkatimi çeken bir konudan bahsetmek istiyorum sizlere.

Bu yazıyı okuduğunuz kişisel sitem, bir önceki güncellemede pr2 değerini aldı. Fakat siteyle ilgili hiçbir çalışma yapmadım. Sitemi A class ip üzerinde barındırdım. Ayda 2 yada 3 makale ekledim. Tabi bunların hepsi kendime ait yazılar. Bu yazıları, faklı sitelerde paylaştım. Fakat paylaşırken hiçbir kelimeye link vermedim. Sadece paylaştığım sitelerde, yazının sonuna kaynak link olarak, bu sitedeki konu linkini ekledim. Tabi yazılarımı okuyarak merak edenler siteme geldiler. Fakat öyle ahım şahım ziyaretçiler değil:) Günde 20-30 kişi sitemi ziyaret etti. Bir kısmı Google üzerinden, bir kısmı yazılarımı paylaştığım sitelerden geldiler. Bunların sonucunda pagerank 2 değerini aldı.

Ha şimdi bazı arkadaşlar, pr2 öyle yüksek bir değer değil diye. Haklısınız değil. Fakat sizce de bu kadarlık bir çalışma için, sıfır domain için yüksek bir değer değil mi? Kararı size bırakıyorum.

Bunlar sadece benim kişisel görüşlerim. Doğrudur yada yanlıştır. Kimseyi yanlış yönlendirmek istemem. Bilginin paylaştıkça çoğalacağına inananlardanım. Herkese bol pr’li günler diliyorum:)

Yazar Hakkında
Cem

Yazar : Cem

Yazar Hakkında : Günlük hayatta karşılaştıklarını kaleme almayı seven, araştırmacı ve az biraz bilgili biri.

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

http://www.askinbizhali.com/
20 Eylül 2013 - 00:26

yararlı bilgilerdi emeğinize sağlık.Başarılar

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Bir Trafik Polisi ile röportaj
Bir Trafik Polisi ile röportajYaklaşık 10 yıldır trafik polisi olan bir arkadaşımız ile
Blogspot.com.tr adresini Blogspot.com 'a yönlendirme
Blogspot.com.tr adresini Blogspot.com ‘a yönlendirmeGoogle blog hizmetinde bir takım değişiklikler yaptı. Bunlardan en
Makale yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
Makale yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?Özellikle internet sitesi sahiplerinin en çok ihtiyaç duyduğu konuların
komik-resimler
Komik ResimlerBeğendiğim, hoşuma giden, güldüğüm resimleri sitemde paylaşmaya karar verdim.

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Bir Trafik Polisi ile röportaj
Bir Trafik Polisi ile röportajYaklaşık 10 yıldır trafik polisi olan bir arkadaşımız ile
Makale yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
Makale yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?Özellikle internet sitesi sahiplerinin en çok ihtiyaç duyduğu konuların
Acemi webmasterdan Seo tavsiyeleri
Acemi webmasterdan Seo tavsiyeleriSEO yani arama motoru optimizasyonu, oldukça kapsamlı bir konu
İlginç evlilik teklifleri
İlginç evlilik teklifleriBu yazımda, sizlere akla gelebilecek en ilginç ( Bana

Son Yapılan Yorumlar

Bir Trafik Polisi ile röportaj için Cem diyorki;

Nereye kayıt olmak istiyorsunuz ?

Bir Trafik Polisi ile röportaj için Emirhan diyorki;

Nasıl kayıt olabilirim

Bir Trafik Polisi ile röportaj için emel diyorki;

evet arkadaşlar bende geleceğin yunus polis adayıyım herkeze başarılar...