İstanbul gezisinden arda kalanlar | Cem'in Günlüğü
Yaşam

İstanbul gezisinden arda kalanlar

Yazan: Cem

Günlük hayatın koşuşturmacası, rutin işler vs.. derken, uzun zamandır bloğuma yazı girmediğimi farkettim. Bari, geçen hafta yaptığım 2 günlük İstanbul gezisinden bahsedeyim dedim:)

İstanbul’da yaşadığım 2.5 yıl, güzel olduğu kadar kötü hatıraları da beraberinde getirmişti aslında. 2009 yılında tayinim çıktığında çok sevinmiştim. Şark görevimi bir an önce bitirip, hayatıma bir yön verebilecektim. Fakat, İstanbul’dan ayrıldıktan sonra anladım oranın benim için ne kadar güzel ve özel olduğunu. Neyse, çok fazla dramatize edip sizi sıkmayayım:)

R10.Net sitesinin İstanbul İftar Etkinliği bir bahane olmuştu benim için. Bu etkinlik ile hem İstanbul’u tekrar görebilecek, hemde internet üzerinden devamlı görüştüğümüz arkadaşlarla tanışma fırsatı bulabilecektik. Yoğun bir mesai temposunun ardından, kendime 2 günlük bir kaçamak yapacak vakti buldum ve Cuma gecesi yola çıktım. Cumartesi sabahı, o çok özlediğim İstanbul’daydım. 16 yıldır görüşemediğim lise arkadaşım Ercan’la buluştuk. Oldukça güzel bir sohbetin ardından, gelmeden önce görmeyi planladığım yerlere beraber gittik. Birçoğunuz için çok saçma gelebilecek şeylerdi belki istediklerim. Fakat en çok görmek istediğim yerler, daha önce keyifle seyrettiğim dizilerin çekildiği mekanlardı. Şimdi fotoğraflarla bu kısa gezimden bahsedeceğim:)

İlk durağımız Aşk-ı Memnu dizisinin geçtiği Ziya Paşa Konağı

Sarıyer’de sahil yolundan giderken, Piyasa Caddesi üzerinde tam da önünden geçtik. Hemen arabayı durdurup kendimi aşağı attım:) Atmak tabirini mecazi anlamda kullandım tabii:) Fakat konakta gözle görülür değişiklikler mevcuttu. Konak Rahmi Koç’a ait olduğu için girmek pek mümkün değildi:) Zaten kapalıydı da. Her ne kadar açıları tam tutturamasam da, aradaki değişiklikleri görebilirsiniz.

İşte Aşk-ı Memnu Dizisi’ndeki konağın çekildiği yıllardaki durumu ( Resimler çok net değil, internetten anca bunları bulabildim 🙂 )

Aşkı Memnu Konak 2Aşkı Memnu Konak 3

Aşağıda ise, benim çektiğim son hali duruyor yalının.

Aşkı Memnu KonakAşkı Memnu Konak 1

Yazıma kısa bir süre sonra devam edeceğim:)

Yazar hakkında

Cem

Günlük hayatta karşılaştıklarını kaleme almayı seven, araştırmacı ve az biraz bilgili biri.

1 yorum

  • Sayın Blogger,Tecrfcbelerinizi buradan bizrllee paylaşmanız biz takipe7ilerinizi e7ok mutlu ediyor.Seramik e7alışan bir takipe7iniz olarak 2012 yılı must do listemde atf6lye ae7mak var. Her tfcrlfc siparişlere cevap vereceğim.Sevgiler

Yorum yapın