İzlediğim diziler | Cem'in Günlüğü
Tavsiyelerim

İzlediğim diziler

Yazan: Cem

İzlediğim dizilerBu yazımda sizlere izlediğim dizilerden ve bu diziler hakkında olumlu ve olumsuz eleştirilerimden bahsedeceğim.

 

İzlediğim diziler

Aslında ben biraz seçiciyim. Öyle her diziyi izlemiyorum. Fakat şunu farkettim ki, bir dizi ne kadar kötü olursa olsun, ilk bölümden itibaren birkaç bölüm kaçırmadan izlerseniz devamı geliyor. Şu sıralar takip ettiğim diziler, Kaçak, Kızıl Elma, Doksanlar, Kardeş Payı, Kurt Seyit ve Şura ve Ankaralı Dikmen ‘dir. Şimdi sizlere kısa kısa diziler hakkında ki görüşlerimden bahsedeceğim.

 

Kaçak Dizisi

Kurtlar Vadisi dizisinden ” Memati ” ismiyle tanıdığımız Gürkan Uygun’un başrolünü oynadığı Kaçak Dizisi, artılarıyla ve eksileriyle takip ettiğim diziler arasında. Önce artı yanlarından bahsedelim. Her bölümde mutlaka aksiyon var. Bu benim için önemli. Sıkılmıyorum. Senaryo güzel işliyor. Oyunculuklar gayet başarılı. Ara sıra espri katmaları da güzel. Fakat gel gelelim ki, başroldeki üç arkadaşın hiçbir kurşun almadan çatışmalardan çıkmaları pek gerçekçi durmuyor. Hoş, kurşunlansalar yada ölseler o zaman da dizinin pek tadı tuzu kalmayacak:) Fakat en azından çatışma sahnelerinde çelik yelek giyseler ve ara sıra birkaç kurşun yeseler daha gerçekçi olacak gibi. Yine de severek takip ediyorum:)

 

Kızıl Elma Dizisi

Osman Sınav’ın üstlendiği ” Kızıl Elma ” dizisi, ilk olarak beni müziği ile etkilemişti. ” Dombra ” isimli şarkıyı gerçekten çok beğeniyorum. Fakat partiler tarafından seçim şarkısı olarak kullanılması pek şık olmadı. Bu seçim zamanı, seçim arabalarından o kadar fazla duydum ki artık bıktım diyebilirim. İşin içine siyasetinde girmesi şarkıya karşı beslediğim pozitif duyguları alıp götürdü.

Neyse dizi hakkındaki görüşlerimi söyleyeyim. Başroldeki genç kardeşimiz hem yakışıklı hemde rolüne oldukça iyi gidiyor. Bana göre bir Kıvanç Tatlıtuğ olabilir. Elinden tutulmasında fayda var. Dizi güzel ama sanki birşeyler eksik. Yani çok basit gibi duruyor. Çok dar alanda çekiliyormuş gibi. Ayrıca Özel Harekat’ın yapacağı operasyonlara MİT’in gönderilmesi de ayrı bir komedi oluyor. Aksiyonu eksik biraz. İsim vermek istemiyorum ama ekipteki bazı arkadaşların oyunculukları biraz zayıf kalıyor. Geri plandaki oyuncularla bu konunun konuşulması gerekiyor.

 

Kurt Seyit ve Şura Dizisi

Gerek yakışıklılığı, gerekse oyunculuğunu çok beğendiğim Kıvanç Tatlıtuğ oynadığı için sabırla takip ettiğim bir dizi Kurt Seyit ve Şura. Henüz 3 bölüm izledik. Fakat bu 3 bölümde de beklentilerimi pek karşılamadı. Çok ağır işleyen bir konusu var. Aslında dram filmlerini hiç sevmem. Bu dizide Kıvanç yerine bir başkası oynasaydı, ilk bölümün belkide ortalarında izlemeyi bırakırdım. Ama işte sabrediyorum:) Fakat Kıvanç Tatlıtuğ bana göre hatalı bir seçim yaptı. Onu daha modern çağda geçen, daha hareketli bir dizide görmek isterdim. Eminim birçok hayranı benim gibi düşünüyordur.

Diğer diziler hakkında yorumlarımı yakın zamanda yapacağım. Şimdilik iyi eğlenceler:)

Yazar hakkında

Cem

Günlük hayatta karşılaştıklarını kaleme almayı seven, araştırmacı ve az biraz bilgili biri.

1 yorum

  • arkadaşım aynı ismi bende ilk bulanlardanım şöyleki adım CEM ve o memoli karakteri gibi saçlarımızı bol jöle ve elle tarar liseye öyle giderdik.CEM memoli olunca da CEMOLİ ismi gayet net yakışıyor.hatta lise aşkıma maçta arkadaşımın attığı golden sonra bile ismim onun tişörtünde yazardı. hey gidi günler hey…bende bilgisayar programcılığı bitirdim SAKARYA üni.İDO luyum ayrıca. siten çok yeni olmalı daha önce cok girdim bu ismi ama.uğraş istediği için almadım. neyse kolay gelsin.

Yorum yapın