Kesin Türk'tür !! | Cem'in Günlüğü
Eleştirilerim

Kesin Türk’tür !!

Yazan: Cem

Kesin Türk'tür !!Son yıllarda gözlemlediğim bir durumdan bahsetmek istiyorum sizlere. ” Bu kesin Türk’tür ” yakıştırması.

Bu kesin Türk’tür

Özellikle sosyal medyada sıklıkla karşılaştığımız paylaşımlar, mutlaka gözünüze çarpmıştır. İzlediğiniz bir video, gördüğünüz bir resim, karşılaştığınız bir yazı… Eğer olumsuz birşey ise hemen altında şöyle bir yorum vardır : ” Bu kesin Türk’tür ” yada ” Türk insanı işte ” …

İsterseniz örneklerle belirteyim..

Bir trafik kazası izliyorsunuz. Özellikle youtube’de.. Altında birden fazla yorum : ” Burası Türkiye normaldir… Türk insanı değil mi olur..” vs.. Halbuki plakalara baksanız yabancıdır. Ama kalıplaşmış ya, illa altına bir yorum bırakılacak..

Tamam. Türk’lerden vardır saf olan, kuralları çiğneyen, sapık olan, agresif olan, kaba olan, görgüsüz olan, eğitimsiz olan vs..
Ama herkes mi böyle?
Bana söyleyin; hangi ülke insanı bizim kadar sıcak, misafirperver, yardımsever, akrabayı önemseyen, kültürüne bağlı, samimi, içten ve anlayışlıdır?

Biz, yardıma ihtiyacı olana kol kanat gereriz. Biz akrabamızı korur kollarız. Biz örf ve adetlerimize bağlıyız. Biz, annemize Ayşe, babamıza Ali demeyiz. Biz şehitlerimize üzülürüz. Biz terörü lanetleriz. Biz ezilenin yanında oluruz.

Bunun gibi örnekler çoğaltılabilir. Bu yüzden, komikçe, salakça, aptalca videoların altına yazılan yorumlardan şikayetçiyim. Türk olmak ayrıcalıktır. Bu ayrıcalığın kıymetini herkesin bilmesi lazım. Ha, eğer bundan rahatsız olan varsa, bu ülkeyi terketmekte özgürdür.

Yazar hakkında

Cem

Günlük hayatta karşılaştıklarını kaleme almayı seven, araştırmacı ve az biraz bilgili biri.

1 yorum

  • Tebrik ederim. Gerçekten benim de yazmak için aklımdan geçen ve rahatsız olduğum bir konu. Binlerce yıllık bir tarihi insanımız kendi eliyle karalıyor. Bu ne kadar büyük bir aptallık. Tarihini bilmeyenler kendilerini ve koskoca bir milleti tarihin en kötü yerine yerleştirmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Yazıklar olsun.

Yorum yapın