Link yada tanıtım yazısı alırken nelere dikkat edilmeli ?

13.01.2013 tarihinde Tavsiyelerim kategorisine eklenmiş, 1.488 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Link yada tanıtım yazısı alırken nelere dikkat edilmeli ?Link yada tanıtım yazısı alırken dikkat etmemiz gerekenler nelerdir? Hangi sitelerden link yada tanıtım yazısı almalıyız? Kısaca bu konulara değinelim.

SadeceOn sizlere ihtiyacınız olabilecek kaliteli ve ekonomik fiyatlı tanıtım yazısı yayınlama hizmeti sunuyor. En kaliteli ve en özgün tanıtım yazılarını SadeceOn’da yazdırabilir, en otoriter sitelerde yayınlatabilirsiniz. Profesyonel ve müşteri memnuniyetine önem veren hizmet verenler ile yazılarınızı blog sitelerinde, haber sitelerinde ya da forum sitelerinde yayınlatabilirsiniz. Bu şekilde sitenizin aramalardaki konumunu yükseltebilir, hızla yükselmesini sağlayabilirsiniz.

İnternet sitelerinin, arama motorlarındaki sıralamasının yükselmesi demek, aynı zamanda ziyaretçi sayısının artması demektir. Bunun için önemli olan etkenlerden biride, link yada tanıtım yazısı alınmasıdır. Fakat en büyük sıkıntılardan biri, hangi siteden bu işlemi gerçekleştirmemiz gerektiğidir. Bunun için bazı metodlar mevcut. Bunlardan sırayla bahsedelim.

Domain Authory değeri

Domain authory değeri, bir sitenin google gözündeki önemini belirtir kısaca. Bu değeri nasıl anlarız? Bunu ölçmeye yarayan birçok site mevcut. Ben sizlere bir tanesini örnek olarak vereyim : opensiteexplorer.org
Bu sitede belirtilen yere, link yada tanıtım yazısı satın almak istediğiniz sitenin adresini girin. Çıkan sonuç, 0-20 arası ise, o siteye hiç bulaşmayın. 20-30 arası ise alabilirsiniz. 30 ve yukarısındaysa almanız, sitenize katkı sağlayacak demektir.

Sıralamada ki etkisi

Yukarıda ki değeri kontrol ettikten sonra, eklenen bir makalenin google2da ki sıralamasını kontrol edin. Herhangi bir konu başlığını kopyalayıp, google’da aratın. Eğer ilk birkaç sayfa arasında çıkıyorsa, o site iyidir.

İçeriğin temizliği

Birçok site, kopya içerik ile yayın hayatına devam eder. Özellikle botlarla çekilen konular, internet dünyasında yer alan birçok sitede dolaşmaktadır. Onları da geçtim. Sadece hit almak için açılmış olan konular, hemen dikkatinizi çekecektir. Örneğin; Kurtlar Vadisi Pusu dizisi yayınlanmadan 2 hafta 3 hafta belkide daha uzun bir süre önce konusunu açarlar. ” Kurtlar Vadisi Pusu 190. bölüm izle ” gibi. Fakat o hafta belkide 185. bölüm oynayacak. Dizi yayınlanmadan diziyi izleteceklerini düşünmüyorsunuz sanırım değil mi:) Şaka bir yana, link yada makale satın alacağınız sitelerin özgün olması yada en azından temiz olması önemlidir.

Sahip olduğu backlinkler

Sitenin sahip olduğu backlinklerin sayısı ve kalitesi de bir diğer önemli etkendir. Bunu alexa.com vasıtasıyla kontrol edebilirsiniz.

Alt sayfalara çalışın

Sadece ana sayfaya alım yapmayın. Sitenizin alt sayfaları yani kategorilerinizede alım yapın. Örneğin; Moda üzerine bir siteniz var. Alt kategorilerde, diyet, cinsellik, evlilik, gelinklik vs.. olsun. Siz link yada tanıtım yazısı alırken, link vereceğiniz kısım sadece ana sayfanız olursa, sadece ana sayfanızın pr değeri yükselir. Ziyaretçi sayısı yada sıralamadaki artış, beklediğiniz gibi olmaz. Bu sebeple, kategorileriniz içinde tanıtım yazısı yada link almanız önemlidir.

Pagerank ve trustrank değeri

Pagerank ve trustrank değeri de önemli olan diğer faktörlerdir. Fakat pagerankı yüksek diye bir siteden link yada tanıtım yazısı almakta çok mantıklı değildir. Yukarıda saydığım maddelerden geçer not aldıysa, pagerank ve trustrank değeri de yüksek ise, o siteyi kaçırmayın.

İlgi alanı

Son olarak eklemek istediğim madde, alım yapacağınız sitenin hangi alanda hizmet verdiğidir. Sizin siteniz moda üzerine yayın yapıyorsa moda sitelerinden, tatil üzerine yayın yapıyorsa tatil sitelerinden alım yapın. Yani siteniz hangi alanda hizmet veriyorsa, o alanda olan sitelerden link yada tanıtım yazısı hizmeti alın. Farklı alanlardaki sitelerden yapacağınız alımlar, sitenize çok fazla katkı sağlamayacaktır.

Yazar Hakkında
Cem

Yazar : Cem

Yazar Hakkında : Günlük hayatta karşılaştıklarını kaleme almayı seven, araştırmacı ve az biraz bilgili biri.

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Bir Trafik Polisi ile röportaj
Bir Trafik Polisi ile röportajYaklaşık 10 yıldır trafik polisi olan bir arkadaşımız ile
Blogspot.com.tr adresini Blogspot.com 'a yönlendirme
Blogspot.com.tr adresini Blogspot.com ‘a yönlendirmeGoogle blog hizmetinde bir takım değişiklikler yaptı. Bunlardan en
Makale yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
Makale yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?Özellikle internet sitesi sahiplerinin en çok ihtiyaç duyduğu konuların
komik-resimler
Komik ResimlerBeğendiğim, hoşuma giden, güldüğüm resimleri sitemde paylaşmaya karar verdim.

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Bir Trafik Polisi ile röportaj
Bir Trafik Polisi ile röportajYaklaşık 10 yıldır trafik polisi olan bir arkadaşımız ile
Makale yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
Makale yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?Özellikle internet sitesi sahiplerinin en çok ihtiyaç duyduğu konuların
Acemi webmasterdan Seo tavsiyeleri
Acemi webmasterdan Seo tavsiyeleriSEO yani arama motoru optimizasyonu, oldukça kapsamlı bir konu
İlginç evlilik teklifleri
İlginç evlilik teklifleriBu yazımda, sizlere akla gelebilecek en ilginç ( Bana

Son Yapılan Yorumlar

Bir Trafik Polisi ile röportaj için Cem diyorki;

Nereye kayıt olmak istiyorsunuz ?

Bir Trafik Polisi ile röportaj için Emirhan diyorki;

Nasıl kayıt olabilirim

Bir Trafik Polisi ile röportaj için emel diyorki;

evet arkadaşlar bende geleceğin yunus polis adayıyım herkeze başarılar...