Marka olabilecek domain arayanlar | Cem'in Günlüğü
Tavsiyelerim

Marka olabilecek domain arayanlar

Marka olabilecek domain arayanlar
Yazan: Cem

Marka olabilecek domain arayanlarMarka olabilecek domain arayanlar

Marka olabilecek domain bulmak, birçok webmaster için zor bir süreçtir. Gerek televizyonda, gerek internette duyduğu markalara benzeyen isimlerin benzerlerini bulmak için, oldukça yoğun bir çaba harcarlar. Peki ama bu işin sırrı nedir?

Google, facebook, morhipo, trendyol, webrazzi vb. markaların sahip olduğu isimler, internet sektörüne giren yada girmek üzere olan kişiler için ilham kaynağı olmaktadır. Fakat bu markaları özel yapan isimleri midir? Yoksa başka etkenler mi mevcut?

Sadece isim olarak bakarsanız, bir anlam bulmakta zorlanıyorsunuz. Çünkü bu markaları popüler yapan isimleri değil, reklam için harcanan paralar ve sahip oldukları altyapıdır.
Dolayısıyla marka olabilecek domain için çok fazla çaba sarfetmenize gerek yok. asdfer.com gibi bir domain için ayırdığınız sermaye, yaptığınız reklam, sizi yukarıda adı geçen markalar arasına sokabilecektir.

Çoğu webmaster sitesinde ” Marka olabilecek domain arıyorum ” gibi konular, sıklıkla açılmaktadır. Birçoğu da ” Markafoni, morhipo, trendyol gibi marka olabilecek bir domain arıyorum ” demektedir. Fakat işin özü, yukarıda da dediğim gibi, bu iş için ayırdığınız bütçedir. Sağlam bir altyapı ve sağlam bir reklam ile, sizde çok kolay bir şekilde marka olabilirsiniz.

Yazar hakkında

Cem

Günlük hayatta karşılaştıklarını kaleme almayı seven, araştırmacı ve az biraz bilgili biri.

1 yorum

Yorum yapın