Mayıs 2013 pagerank güncellemesi

Mayıs 2013 pagerank güncellemesiMayıs 2013 pagerank güncellemesi başlamak üzere. Hazırlıklar son aşamasına geldi. Şimdi tüm webmasterlar, bugünü bekliyor:)

Pagerank güncellemesi ne sıklıkla yapılır ?

Aslında bu sorunun belirgin bir cevabı yok. Sürekli güncelleme yapılmakla beraber, genel güncellemeler üç ayda bir gerçekleştirilmektedir. Ara güncelleme dediğimiz olay ise, nadiren gerçekleşmekte ve genelde, drop yani düşmüş pagerank değerli domainlerin, info almasıyla olmaktadır.

En son 4 Şubat 2013 tarihinde yapılan pagerank güncellemesi, Mayıs ayının ilk haftası yapılacaktır. Tabi şimdiz sizler ” Nasıl bu kadar emin olabiliyorsun ? ” diyeceksiniz. Ben biraz daha ileri gidiyorum ve 7 Mayıs 2013 tarihinde Google pagerank güncellemesi olacak diyorum 🙂 Bu tamamen tecrübe ve önsezilerim ile orantılıdır. Tabii daha farklı bir tarihte de gerçekleşebilir. Fakat benim tahminim bu yönde.

Aslında güncellemeler çoktan başladı. Fakat bizlere yansıması biraz uzun sürüyor. Mayıs ayı içerisinde gerçekleşecek olan pagerank güncellemesi sonrasında, konuyu güncelleyeceğim.

“Mayıs 2013 pagerank güncellemesi” üzerine bir yorum

  1. Yapılanlar tamamen backlink ile ilgili. Yani uzantısı .net olan site sizden daha fazla çalışmış. açıkları kapatırsanız onun önüne geçersiniz. Link takası faydalı olabilir. Fakat şu duruma dikkat etmeniz gerekiyor. diyelim ki siz A sitesine link verdiniz. A siteside size link verise, Google burada bir dalavera olduğunu anlıyor. dolayısıyla yapmanız gereken, A sitesine link verip, B sitesinden link almak. A siteside B sitesine link verecek. Çapraz link değişimi dediğimiz budur aslında.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir