Nereye gidiyoruz ?

17.03.2013 tarihinde Tavsiyelerim kategorisine eklenmiş, 1.100 Kişi Okumuş ve 0 Yorum Yapılmış.

Nereye gidiyoruzSpor, siyaset, sosyal hayat, iş hayatı, filmler vs.. derken aslında büyük bir ayrımcılık içine sürükleniyoruz. Bu durum beni çok korkutuyor.

Siyaset mecliste yapılmalı

Siyaset, siyasiler tarafından yapılmalı. Her ne kadar yanlış giden çok fazla şey olsa da, her ne kadar içimden isyan etmek gelse de, siyaseti günlük hayatıma sokmamaya çalışıyorum. Söylenecek çok fazla şey var. Fakat ne zaman bir siyaset konusu açılsa, beraberinde tartışmalar geliyor. Buda insanların birbirlerine kırmasına neden oluyor. Bu yüzden mecbur kalmadıkça siyaset konularına girmiyorum.

Hani nerede centilmenlik

Sporda artık iyi oyundan çok, skorlar konuşuluyor. Eskiden böylemiydi? Bir Beşiktaş’lı olarak, Metin-Ali-Feyyaz dönemini çok özlüyorum. O zamanlarda rekabet vardı. Ama insanlar birbirlerine karşı saygılıydı. Şimdi bakıyorumda, insan en yakın arkadaşıyla taraftarlık yüzünden ters düşebiliyor, küsebiliyor. Ne kadar kötü bir şey?

Bir Türk takımı, yabancı bir takımla maç yapıyor. Tribünlere bakıyoruz, o yabancı takım bayrakları açılmış. Daha önceki yazımda da biraz bahsetmiştim. Hepimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ferdi değil miyiz? Neden yabancı takımlara karşı birlik olamıyoruz? Şimdi sorsak, herkes birbiri için “ Onlarda şu takımı desteklediler “ gibi sözler söyleyecekler. Fakat bu arkadaşlar “ Ya bizler bir adım atalım “ demeyecekler.
Burada iş tribün liderlerine düşüyor. Onlar bunun öncüsü olabilirler. Tribünlerde bu tarz bayrak yada pankart açılmasına izin vermeyerek, Galatasaray tribünleri Fenerbahçe’ye, Fenerbahçe tribünleri Galatasaray’a destek olabilirler. Bir düşünsenize, ne kadar güzel bir atmosfer olur. Şahsen böyle bir durumda tüylerim diken diken olur. İşte Türk insanı dedirtebiliriz.
Çok mu hayalciyim? Belki de…. Ama bu dediğim imkansız değil. Yeter ki istenilsin.

Gelir dağılımında ki dengesizlik gittikçe artıyor

Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki, zengin daha zengin, fakir daha fakir oluyor. Kişi başı düşen milli gelirin arttığı söyleniyor. Ama biraz takip edin bakın. Dünyanın en zenginler listesinde 10 Türk varken, şimdi 1000 Türk olmuş. Ve bu kişilerin sıralaması devamlı yükselmiş. Hal böyle olunca, Türkiye’de kişi başı düşen gelirde yükseliyor. Ama bu asla gerçekleri yansıtmıyor.
Bunu da geçtim. Zenginin fakire yaklaşımı asıl benim en çok içimi acıtan. Maddi durumu iyi olan kişiler, kötü olan kişilere çok yüksekten bakıyorlar ( İstisnalar hariç ) . Halbuki şunu unutuyorlar. Fakirler olmasa onlar zengin olur muydu?

Söylenecek çok şey. Fakat sayfalar dolusu yazmam gerekecek. İçimden geçenleri de tam olarak ifade edemeyeceğim için çok uzatmama gerek yok. Yazımın başında korkuyorum demiştim. Ama hala ümidim var. Ulu önder Atatük, “ Bir Türk dünyaya bedeldir “ diye boşuna söylememiş. Her ne kadar bir ayrışma içine sürüklenmeye çalışılsak da, birgün kendimize geleceğiz. O eski güzel günlere geri döneceğiz. İşte o günün ümidiyle içimi ferah tutmaya çalışıyorum.

Bu mesajı okuyan herkesten şunu istiyorum. Birbirinize karşı anlayışlı olun. Yaşadığınız ülkenin kıymetini bilin. Değerlerinize sahip çıkın. Herkese sevgi dolu günler diliyorum.

Yazar Hakkında
Cem

Yazar : Cem

Yazar Hakkında : Günlük hayatta karşılaştıklarını kaleme almayı seven, araştırmacı ve az biraz bilgili biri.

Yazarın Tüm Yazıları İçin Tıklayınız

Yorumlar
İsminiz
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz

Sitemizde En Çok Okunan İçerikler

Bir Trafik Polisi ile röportaj
Bir Trafik Polisi ile röportajYaklaşık 10 yıldır trafik polisi olan bir arkadaşımız ile
Blogspot.com.tr adresini Blogspot.com 'a yönlendirme
Blogspot.com.tr adresini Blogspot.com ‘a yönlendirmeGoogle blog hizmetinde bir takım değişiklikler yaptı. Bunlardan en
Makale yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
Makale yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?Özellikle internet sitesi sahiplerinin en çok ihtiyaç duyduğu konuların
komik-resimler
Komik ResimlerBeğendiğim, hoşuma giden, güldüğüm resimleri sitemde paylaşmaya karar verdim.

Sitemizde En Çok Yorumlanan İçerikler

Bir Trafik Polisi ile röportaj
Bir Trafik Polisi ile röportajYaklaşık 10 yıldır trafik polisi olan bir arkadaşımız ile
Makale yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
Makale yazarken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?Özellikle internet sitesi sahiplerinin en çok ihtiyaç duyduğu konuların
Acemi webmasterdan Seo tavsiyeleri
Acemi webmasterdan Seo tavsiyeleriSEO yani arama motoru optimizasyonu, oldukça kapsamlı bir konu
İlginç evlilik teklifleri
İlginç evlilik teklifleriBu yazımda, sizlere akla gelebilecek en ilginç ( Bana

Son Yapılan Yorumlar

Bir Trafik Polisi ile röportaj için Cem diyorki;

Nereye kayıt olmak istiyorsunuz ?

Bir Trafik Polisi ile röportaj için Emirhan diyorki;

Nasıl kayıt olabilirim

Bir Trafik Polisi ile röportaj için emel diyorki;

evet arkadaşlar bende geleceğin yunus polis adayıyım herkeze başarılar...