Resimleri Özgünleştirmek Ve Boyutlandırmak | Cem'in Günlüğü
Tavsiyelerim

Resimleri Özgünleştirmek Ve Boyutlandırmak

Yazan: Cem

Resimleri özgünleştirmek, uzun bir zamandır merak konusu. Anlatacağım yöntemi bilen birçok kişi vardır eminim. Bugüne kadar anlatıp anlatmamakta kararsız kaldım. Çünkü yöntemin çöp olmasını istemiyordum. Ama günümüzde artık her şey maddiyatla ölçüldüğünden, ben de anlatmaya karar verdim.

Yöntem %100 işe yarıyor diyemem. Ama özgünleştirmek istediğiniz resimlerin birçoğunda işe yaradığını söyleyebilirim. Eğer bu yöntemi aynı resim üzerinde kullananlar varsa işe yaramayabilir 🙂 Ama yine de %90 oranında sonuç alacağınızı söylemem yanlış olmaz sanırım.

İlk olarak, indirmenizi istediğim iki adet program var. Bunlardan birisi ” Photoscape ” isimli program. Özgünleştirme işlemini yapmanızı sağlayacak. Bir diğeri de, resimlerinizi boyutlanırmaya ve aynı zamanda kapladığı alanı küçültmeye yarayan ” Pixresizer “.

Photoscape isimli programı buradan, Pixresizer isimli programı buradan indirebilirsiniz.

Sitenize ekleyeceğiniz resmi seçtikten sonra ( ki büyük ölçekli resimleri seçmenizi tavsiye ederim. Çünkü daha kaliteli bir görüntü verecektir ), Photoscape isimli programı açıyorsunuz ve düzenleme yapacağınız resmi seçiyorsunuz.

 

1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki resimde işaretlediğim alana basıp, resmin ayna görüntüsünü alıyorsunuz. Yani resmi sağa yada sola çeviriyorsunuz ve kaydet diyorsunuz.

Elde ettiğiniz resim haliyle büyük boyutlu olacaktır. Sonra Pixresizer isimli programı açıyorsunuz. ” Load Picture ” kısmından, boyutunu küçülteceğiniz resmi seçiyorsunuz.

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yukarıdaki alandan istediğiniz değeri seçtikten sonra, ” Save Picture ” diyorsunuz ve resmi kaydediyorsunuz.

Hepsi bu kadar. Bol kazançlar 🙂

Yazar hakkında

Cem

Günlük hayatta karşılaştıklarını kaleme almayı seven, araştırmacı ve az biraz bilgili biri.

Yorum yapın