Sokak Modası Nedir ? | Cem'in Günlüğü
Yaşam

Sokak Modası Nedir ?

Yazan: Cem

Sokak modası dendiği zaman akla ilk gelen insanların kendilerini en rahat hissettikleri biçimde giyinmeleridir. Kendi tarzını yaratmayı başaran erkek ve kadınlar için, sokağa çıkarken giyilecek olan kıyafetlerin de uyum içinde olması gerekir.

Tamam sokağa çıkarken rahat olalım ama şıklığımızdan da ödün vermeyelim, ufak tefek dokunuşlara bunu rahatlıkla başarabiliriz. Sokak modası aslında her tarzı içinde barındıran bir akımdır. Sade olmalı ama gizli bir zarafeti de beraberinde barındırmalıdır. Bakanların bir daha bakmasını sağlamak için zaten çok göz alıcı giysilerle sokağa çıkmaya gerek yok, sadece biraz özen işimize yarayabilir. Dediğimiz gibi kıyafetinize uygun bir aksesuar, bir çanta veya bir gözlük bile istediğiniz havayı yaratabilir. Şıklık bir bütün halindeyken etkili ve estetik olur, yoksa uyumsuz, bir birini tamamlamayan renklerin kombinasyonları ile şık olmak isterken rüküş bir hale bile gelebilirsiniz.

Kıyafetlerinizi seçerken ruhunuzu ve zekanızı da ortaya koymayı başarabiliyorsanız olayı çözmüşsünüz demektir. Örneğin siyahlara bürünmüşken ayağınıza giyeceğiniz kırmızı bir sitiletto bile tüm havanızı bir anda değiştirebilir ve ilgi odağı olmanızı sağlayabilir. Sıra dışı özellikleri olan kıyafetler yerine sokağa çıkarken daha çok rahatlığın ön plana taşındığı çeşitlemeleri tercih etmenizi öneriyoruz. Çok fazla dikkat çekmeyecek ama bakanların içini ısıtacak kadar hoş ve zarif giysiler her zaman göz kamaştırmıştır. Sokak modası enteresan bir şeyleri keşfetmek için size sayısız fikirler sunacak kadar zengin çeşitliliğe sahiptir. Kendinizi daha güvenli hissedeceğiniz ve modern olduğunuzdan emin olduğunuz giysiler her zaman daha çok albenisi olan giysilerdir.

Bayanların kendilerine olan güvenleri gözle görülür bir şekilde kıyafetlerine de yansıyor, en basit bir panço bile bu tarz bayanların üzerinde çok değerli bir kürk havası yaratabiliyor. Sokak modası doğal tarzların hemen kabul gördüğü değişikliklerle oluşmaktadır. Her zaman söylendiği gibi insanın kendisini içinde en iyi hissettiği giysiler onun modasıdır, yani yakışanın moda olduğu unutulmamalıdır. Tek bir fular bile bazen kıyafetin bütünleyicisi olabildiği gibi sokak modasında ayakkabılara çok önemli bir yer düşüyor. Zarif ve kaliteli olduğu her halinden belli olan ayakkabılar şıklık için gerçekten çok gereklidir. Bazen aynı etkiyi bir bot veya çizmede sağlayabilir.
” Moda haberleri ” diye arama yaptığımızda karşımıza çok fazla sonuç çıkıyor. ” Sokak modası, trendler, yeni sezon trendler, sonbahar kış modası, ilkbahar yaz modası ” vs.. Aslında şunu iyi biliyoruz ki, moda kendine yakışanı giymektir. ” Ekose, spor, seksi, denim, cool, ” parçalar, herkeste aynı etkiyi bırakmayabiliyor. ” Neyi nasıl giymeli ” sorusuna cevap bulduğunuzda, moda trendleri konusuna da cevap bulmuş olacaksınız.

İstanbul ve Milano Moda Haftası ‘nda tanıtılan kıyafetlerde, bu sezon pudra renklerin hakim olacağını görüyoruz. Yeni yılda markalar, gerek renk gerek tasarım konusunda birbirlerine meydan okuyorlar.

Özellikle Retro tarzı giyim, 2017 yılının en fazla konuşulacak tasarımları arasında yer alacaktır:

Sokağa çıkarken kıyafetlerinize yapacağınız son dokunuşların ne denli etkili olacağını aklınızdan çıkarmamalısınız. Şıklığın ayrıntılarda gizli olduğunu uzmanlar belirtiyorlar. En az renk uyumu kadar kıyafetleri taşıyabilmek de sokak modası için olmazsa olmazdır. Kendisine baktırabilmek, kıskanç bakışların hedefi olabilmek için detaylara önem vermelisiniz. Bileğinize takacağınız hoş bir saat bile tüm havanızı değiştirebilecek etkiler yaratır. Bir kot pantolon üzerine giyilecek olan şık bir blazer ceket, altına ceketin rengindeki yüksek ökçeli bir ayakkabı ile kendi sokak tarzınızı yaratabilirsiniz. Detayları atlamayın, renk uyumunu asla aklınızdan çıkarmayın ve kendinize güvenin, işte hepsi bu…

Yazar hakkında

Cem

Günlük hayatta karşılaştıklarını kaleme almayı seven, araştırmacı ve az biraz bilgili biri.

Yorum yapın