Teşekkürler Galatasaray | Cem'in Günlüğü
Övgülerim

Teşekkürler Galatasaray

Yazan: Cem

Teşekkürler GalatasarayGalatasaray, dün akşam Schalke04 takımını Almanyada 2-3 yenerek tur atladı. Zor bir maçtan böyle bir galibiyetle ayrıldıkları için tüm oyuncuları ve teknik heyeti kutluyorum.

Ben fanatik bir Beşiktaş’lıyım. Fanatik derken yanlış anlamayın. Öyle asarım, keserim, kavga ederim değil. Beşiktaş ile üzülür, Beşiktaş ile sevinirim. Fakat taşkınlık asla yapmam. Yapanı da sevmem.

Bazen karşılaşıyoruz. Fenerbahçe’liler Galatasaray’ın, Galatasaray’lılarda Fenerbahçe’lilerin rakiplerini destekliyorlar. Tamam Türkiye sınırları içinde bende bu takımlarımızın rakiplerini desteklerim Ammmaaaaa…..

 

İşte burada büyük bir “ Ama “ var. Türkiye sınırları dışında, her takım ismiyle değil “ Türk Takımı “ olarak lanse edilir. Bakın yabancı basına. “ Türk takımı tarih yazdı “ , “ Türk takımı bozguna uğrattı “ vs.. Durum böyle iken, bizim farklı takımları desteklememiz doğru mu?

Galatasaray’ın finalde Aresenal’i yenerek UEFA kupasını aldığı 2000 yılında, ben yine fanatik bir Beşiktaş’lıydım. Fakat o maçta heyecandan hop oturup hop kalktım. Maç sonunda ise ağlıyordum. Neden mi? Tarihte ilk kez bir Türk takımı UEFA kupasını almıştı.

Fakat bu başarıyı çekemeyen çok Fener’li ve Beşiktaş’lı oldu. Kıskandılar. Tamam bende kıskandım. Ama gurur duydum. İnşallah bir gün Beşiktaş’ta bu başarıyı yakalar dedim. Ama asla çamur atmadım. Bu başarıyı gölgede bırakacak laf kalabalığı yapmadım. Tebrik ettim ve bu başarının tadını çıkardım.

Ha birde madalyonun öbür yüzü var. Bazı Galatasaray’lılarda, “ Siz eziksiniz “ , “ UEFA kupasını alın gelinde öyle konuşun “ gibi bazı itici sözlerle, bizleri hayal kırıklığına uğrattılar. Onlara sorsak “ Bjk ve FB’lilerde bizle alay ediyorlar, rakip takımları destekliyorlar “ diyecekler.

Yani herkesin bir bahanesi, bir sebebi var. Ama kimse demiyor ki, “ Ya arkadaş, biz Türk değil miyiz? Bu takımlar Avrupa’da Türkiye’yi temsil etmiyorlar mı? Bu takımlar bizim ülkemize puan kazandırmıyorlar mı? Almanya, İngiltere vs.. ülkeler Avrupa Kupalarına 7-8 takımla giderken, biz neden 2-3 takımla gidelim? Ben neden elin ingilizini, ermenisini, ispanyolunu destekleyeyim ? “ vs.. soruları kendilerine sormuyorlar.

Hoş, ben ne kadar yazarsam yazayım bazı şeyler yine değişmeyecek. Herkes yine bildiğini okuyacak. Ama şunu sakın unutmayın : Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur. Zaten üzerimize bu kadar çok oyunlar oynanırken, birde futbol oyununda birbirimize düşman olursak, sonumuz hiç iyi görünmeyecek.

Sözlerime son verirken, Galatasaray’ı tekrar tebrik ediyor ve İnşallah final oynamalarını Allah’tan diliyorum. Tüm Türk takımlarına başarılar.

Yazar hakkında

Cem

Günlük hayatta karşılaştıklarını kaleme almayı seven, araştırmacı ve az biraz bilgili biri.

Yorum yapın