Trafik Polisinden yumruk!! | Cem'in Günlüğü
Eleştirilerim

Trafik Polisinden yumruk!!

Yazan: Cem

trafik-polisi-İstanbul Bağdat Caddesi’nde dün sabah meydana gelen olayda, yol kesen iki eşkiya trafik polisi, yoluna gitmek isteyen masum bir vatandaşı yumruklayarak darp etti.

Haberi böyle yapınca daha bi afilli oluyor değil mi ? İlk paragrafı okuyunca hemen ” Vay be polis adamı dövmüş ” diye merak edip devamını okumaya başlıyorsunuz. Ama üzgünüm. İstediğiniz gibi bir yazı yazmayacağım.

“İki memur durdurdu. Memurun biri hiç karışmadı. Diğeri çok agresifti. ’Bu çocuğu yetiştirmem lazım’ dedim. Hakaretlere devam etti. Ne anamız kaldı, ne bacımız kaldı, Ben antrenmana yetişemeyeceğimizi anlayınca, oğlumu korumak adına arabamı da içine alacak şekilde yolun fotoğrafını çekerken bu memur arkadaş, darp etmeye başladı. Elimden telefonu alıp yumruklamak suretiyle darp etmeye başladı.” diye anlattı.

“Yol açık beni niye durduruyorsunuz. Belki gerekli yerlere şikayette bulunacağım. En tabii vatandaşlık hakkım bu benim. Yolun resmini çekmek suç mu?” diye tepkisini dile getiren Ünal, trafik polisinin kendisini 500 liralık trafik cezası kesmekle de tehdit ettiğini ileri sürdü.

Ey vatandaş! Senin bu söylediğine kendi çocuğun bile inanmaz. Ama ne yapsın ? Babasını savunmak zorunda işte. O polis, sabahın 7’sinden akşamın 7’sine kadar orada biliyor musun ? Senin gibi günde kaç kişiye dert anlatıyor biliyor musun ? Senin önünü kesip diğer taraftan gitmeni isteyen polis, sence mazoşist mi ? Durduk yere neden yolu kesip senin gibi laftan anlamayan kişilere hesap versin ? Bak o an gideceğin yolda kar kürüme çalışması yapılıyordu. Vatandaşlar kaza yapmadan rahatça yollarına gitsin diye herkes seferber olmuş durumda. Ama sen ukala tavırlarınla radikal olma havasında afra tafra yapıyorsun. Sen oğlunu yüzme kursuna götürecem derdindesin, o polis evde bekleyen oğluna yemek götürecem derdinde. Kamera görüntülerini sunmuşsun delil diye. E tabi, ne de olsa konuşmaları çekmiyor. Kim bilir ne dedin de delirttin adamı. Kameralar karşısında ne kadar da masumsun. Ulan sizde vicdan yok anladım da, hiç mi kafanız çalışmıyor ? O yoldan gitsen tıpış tıpış geri geleceksin. Kaybettiğin zaman, harcadığın benzinle kalacaksın. Ama nato kafa nato mermer. Ah ulan ah. Amerika’daki gibi yetkileri olacak polisinde o zaman bunları yapabilecek misiniz gerçekten merak ediyorum.

Bu şahsiyetin ifadesini alıp, savcılığa gitmesi konusunda akıl veren polise de birkaç lafım var. Sen olayın aslını astarını bilmeden, meslektaşını vatandaşa karşı düşman gösteriyorsan sen de adam değilsin. Bu yazıyı okuyorsan iletişim kısmından bana ulaşabilirsin. Ortalıkta bu kadar polis düşmanı varken, sen kalkıp meslektaşını yem diye ortaya atıyorsan bırak kardeşim o mesleği yapma!

Yazar hakkında

Cem

Günlük hayatta karşılaştıklarını kaleme almayı seven, araştırmacı ve az biraz bilgili biri.

Yorum yapın