Twitter ve Yenilikler | Cem'in Günlüğü
Genel

Twitter ve Yenilikler

Yazan: Kemal

Twitter, 2012 yılında Facebook’un değişikliklerine kontra olarak beklenen değişiklikleri yapmış durumda. Tamamen sistemi hızlandırmaya yönelik çalışmalar kullanıcının da hoşuna gitmiş gibi görünüyor.

 

Fotoğraf, video ve benzeri çoklu ortam dosyalarının paylaşımındaki sürekli linkten linke atlama olayı kaldırılmış durumda. Bu da daha hızlı videolara, fotoğraflara ve diğer çoklu ortam dosyalarına ulaşmak demektir.

Genel olarak sol kolonda meydana gelen değişiklikler, koca Twitter’ın ilişim kaynaklı problemlerin bitirilmesini sağlamış gibi görünüyor.

Yeni teknolojiler kullanılarak, gündemin insanların önüne daha kolay sunulması sağlanmış. Bu sayede, kimin en çok takipçiye ulaşacağı önem kazanmıştır. Ayrıca eskisinden farklı olarak yeni aldığımız mesajları anında haber veren sayfayı yenilemeksizin gösteren bir sistem mevcut. Bu sayede daha hızlı bir iletişim sağlanmıştır. Hızlı iletişim, büyüyen dünya ve Türk toplumunun bu dünyadaki yeri ile ilgili bilgi sağlanması amacı ile oldukça önemlidir.

 

 

Tema ve renkler olarak da bol yenilik geçiren twitter’da, klavye kısa yollarına müsaade eden yazılımlar kullanılmış. Kullanıcının opsiyonuna göre düzenlenme imkânı bulunan bu kısa yolların, yeni Twitter’da en çok kullanılan özelliklerden biri olması bekleniyor.

Yazar hakkında

Kemal

Yorum yapın